24.3 C
Kalecikkaya
21 Haziran 2024
Kalecikkaya Köyü
Basında KöyümüzGenelHaberlerKalecikkaya

Kalecikkaya köyümüze DOKAP desteği

DOKAP’ın destek vereceği projeler ise şu şekilde açıklandı;

1.Çorum İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan Kalecikkaya Köyü Sulama Projesi bedeli 13.750.000 TL. olup, bunun 12.375.000 TL’ si DOKAP tarafından desteklenecek, 1.375.000 TL’ si İl Özel İdaremiz tarafından karşılanacaktır. Bu proje kapsamında 8.296 m kapalı sulama sistemi ile 1.680 da alan sulanacaktır.

DOKAP NEDİR

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP), Doğu Karadeniz Bölgesi’nin, kaynaklarını değerlendirerek bölgenin yaşam kalitesi ve gelir düzeyini artırmak, bölge içi ve bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmak, ülke düzeyinde sosyal istikrar ve ekonomik gelişmeyi sağlamayı hedefleyen bir bölgesel gelişim projesidir.

DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin de Çorum ve Amasya illerinin 2021 yılında DOKAP’a dahil olduğunu belirterek; “DOKAP olarak 2021 yılından bu yana Çorum’a destek vermeye başladık. Üreten, gelişen, büyüyen bir şehrimiz Çorum. Tarım, sulama, hayvancılık, turizm ve eğitim projelerine  desteğimiz devam ediyor. Bugünde iki sulama, 5 tane bitkisel üretim ve hayvancılık ve kültür olmak 8 projenin imza töreni için toplandık. Çorum tarımına katkı sağlayacak olan bu projelerin hazırlanmasında emeği geçen proje ekiplerimize, kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Zülkif Dağlı, DOKAP Başkanı Gültekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin,  tarafından protokoller imzalandı.

İŞTE 8 PROJE

 

Related posts

Aydoğan Ailesinin Acı Günü

Ümit ÖZKAN

Köylümüz Enver AYDOĞAN ın ESTV programı

Ümit ÖZKAN

TEPREÇ ŞENLİĞİNE DAVET

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...