19.9 C
Kalecikkaya
25 Nisan 2024
Kalecikkaya Köyü
Genel

oğlu ile kavgalı çocukları silahla vurdu

OKUL SERVİSİNİN ÖNÜNÜ KESTİ, 2 ÇOCUĞU SİLAHLA VURDU
 12 Mart 2021  corumguntv 

Çocukların tartışmasını büyüten eski muhtar, iki çocuğu okul yolunda vurarak öldürdü.

Sabah saat 8.00 sıralarında Çorum/ Alaca ilçesine bağlı İmat köyünde meydana gelen cinayet olayında Kaan Hakverdi 13 ve Tunç Taşar 14 yaşında iki öğrenci köyün eski muhtarı (50) Selvet Başkuş tarafından tabancayla okul servisinin içinde arkadaşlarının gözü önünde hunharca vurularak öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre olayın gelişimi şöyle;
Aynı okulda öğrenci olan Kaan Hakverdi (13) Tunç Taşar (14) ve Selvet Başkuşun oğlu arasında iki ay önce tartışma yaşanmış. Tartışma adli makamlara taşınmış. Köyün ileri gelenleri tarafından aileler arasına müdahale edilerek barıştırılmış.

Olayın meydana geldiği bu gün ise eski İmat Köyü Muhtarı Selvet Başkuş okula gitmek üzere olan ve içerisinde öğrencilerin bulunduğu, muhtar Zafer Sam’ın kullandığı okul servisinin önünü keserek durdurdu. Okul servisinde olan 13 yaşındaki Kaan Hakverdi ye 2 el, Tunç Taşar’a ise 1 el tabanca ile ateş ederek öldürdü.

Olayın haber verilmesi üzerine İmat köyüne çok sayıda güvenlik ekibi ve sağlık ekibi sevk edildi. Katil zanlısı eski Muhtar Selvet Başkuş olayda kullandığı silahla birlikte yakalanarak gözaltına alınırken iki öğrencinin cansız bedenleri Alaca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Related posts

Kırım Türkleri Derneği Kırıkkale Şubesi yeni yönetimi belirledi

Ümit ÖZKAN

BELKİ AİLESİ ARIYORDUR

Ümit ÖZKAN

Çorum lu Polis trafik kazasında vefat etti.

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...