18 C
Kalecikkaya
19 Temmuz 2024
Kalecikkaya Köyü
AlacaGenelHaberler

ÇORUM DA VEKİL İSİMLERİ İÇİN ANKET

AK PARTİ’DEN ÇORUM İÇİN ADAYI ANKETİ ! 
AK Parti Genel Merkezi, yaklaşan seçimler öncesi milletvekili aday adayları halka soruluyor. 

Aday adayları arasında Alaca lı hemşehrimiz Zeki GÜL de var.
Zeki GÜL, Çorum Belediyesi Eski Başkanı  ve halen  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bakan Müşaviri olarak görev yapıyor.

 

ZEKİ GÜL KİMDİR?

1962 yılında Çorum Alaca’da dünyaya geldi. İlk ve orta derece eğitimini Alaca’da tamamladı. Lisans ve Yüksek Lisans programlarını Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde yaptı. Gül, çeşitli okullarda öğretmenlik ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu. Vakıf yöneticiliği ve Eğitim-Bir-Sen’in Alaca ilçesi kurucu başkanlığı ile birlikte yerel bir gazetede üç yıl köşe yazarlığı ve fahri muhabirliğini icra etti. 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’den Belediye Meclis üyesi seçildi. Çorum Belediye Başkan Yardımcılığı ve Çorum Belediye Başkanlığı yaptı. Halen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bakan Müşaviri olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

ADAYLAR HALKA SORULUYOR
Edinilen bilgilere göre, yaklaşan genel seçimler öncesi saha çalışmalarını hızlandıran AK Parti’de muhtemel milletvekili aday adayları halka soruluyor. Yüz yüze ve telefonla yapılan anketlerde olası vekil adaylarının tanınırlıkları ve aday gösterilmeleri halinde seçmenlerin oy verip vermeyecekleri araştırılıyor.
HEDEF 3 MİLLETVEKİLİ
Çorum’dan yine 3 milletvekili çıkarmayı hedefleyen AK Parti’de listeye konulacak isimler büyük önem taşıyor. Çorum gibi Anadolu şehirlerinde vekil sayısını azaltmak istemeyen AK Parti Genel Merkezi, bu defa işi sıkı tutuyor.
İSİM İSİM SORULUYOR
Anket çalışmaları sırasında mevcut milletvekillerinin performansları, halkın kendilerine rahatlıkla ulaşıp ulaşamadıkları, hizmet noktasında beklentilerin karşılanıp karşılanmadığı gibi çok sayıda soru seçmene yöneltiliyor.
DİKKAT ÇEKEN İSİMLER…
Kamuoyu araştırmaları sırasında Çorum’da Belediye eski Başkanı Av. Muzaffer Külcü, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı halk tarafından ez fazla ilgi gören isimler olarak dikkat çekiyor.
ÇOK SAYIDA ADAY VAR!
AK Parti’de mevcut milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan,
Av. Oğuzhan Kaya
Erol Kavuncu’nun tekrar aday olmaları bekleniyor.
Ayrıca, Çorum Belediyesi eski Başkanı Zeki Gül,
DSİ eski Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça,
TOKİ Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca,
Çorumlu bürokratlar Ali Osman Kıyak
Nurettin Kulalı
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir,
Çorum eski Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt,
Av. Ercan Daşdan,
işadamı Bekir Horuz,
Gazeteci Erol Taşkan ve Av. Fatih Maden aday adayı olacak isimler arasında bulunuyor.
kaynak : Çorum Time

Related posts

vefat yıldönümleri

Ümit ÖZKAN

Alaca lı fırıncı esnafından örnek uygulama

Ümit ÖZKAN

İŞRAK veya KUŞLUK (DUHA) NAMAZI

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...