10 C
Kalecikkaya
1 Mart 2024
Kalecikkaya Köyü
GenelHaberler

ÇORUM TUZU

ÇORUM.
MEMLAHA TUZU

Doğal kaynak tuzu, rezerv bakımından yeryüzünde son derece az bulunurken, bu az rezervlerden birinin de Çorum bölgesi olarak açıklandı.

Çorum iskilip sınırları içerisinde üretilen, Zengin mineralli doğal ortamda, herhangi bir kimyasal kullanmadan kristalize olan Çorum kaynak tuzunun, yeryüzünün en kaliteli tuzu olduğu belirtiliyor.

Bitkisel olarak önleyici ve koruyucu tedavi kavramını ve yöntemlerini geliştirerek birikimlerini halka anlatan Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’da Çorum tuzuna dikkat çekiyor.

Saraçoğlu katıldığı çeşitli televizyon programlarında tuzla ilgili uyarılar yaparken, Çorum tuzunu öneriyor.”

Bitkisel olarak önleyici ve koruyucu tedavi yöntemleri ile dikkat çeken Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun
televizyon ekranlarında Çorum tuzunu önermesinden sonra Tababet ilminde önemli kariyer sahibi olan, Ankara Numune Hastanesi Başhekimliği ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in sağlık uzmanlığı görevlerinde bulunmuş  Prof.Osman Müftüoğlu 8 Şubat Pazartesi günü yayınlanan Hürriyet Gazetesinde ki sayfasında beslenme ile ilgili okuyucularına yönelik tavsiyelerinde tuz konulu makalesinde özellikle Çorum Yöresine ait tuzdan bahsetmek suretiyle kullanımı hususunda Himalaya tuzuna alternatif olarak tavsiyede bulunmuştur.

Related posts

LİDERLİK MAÇI

Ümit ÖZKAN

KABARIK ELEKTRİK FATUARASI NEDENİ

Ümit ÖZKAN

Tarım Makinası Kolunu Kopardı

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...