29.2 C
Kalecikkaya
17 Temmuz 2024
Kalecikkaya Köyü
GenelHaberler

Ehliyet Yenileme de Son Bir Yıl

Ülkemizde 01.01.2016 tarihinden önce düzenlenen, eski tip sürücü belgelerinin yenileme süresi 31.12.2022 tarihi itibariyle sona erecektir.

Eski tip sürücü belgesi sahibi vatandaşlarımızın müracaatlarını http://randevu.nvi.gov.tr adresinden yapabilirler.

Ya da Alo199 Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alarak, belgelerini yenilemek üzere Nüfus Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

Sürücü belgesi yenileme tarihinde son gün, gündemde yer almaya devam ediyor. Özellikle 2021 yılının son günlerine doğru ehliyet değiştirme işlemlerine yoğunluk verilmeye başlandı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Eski sürücü belgelerinin değiştirilme süresi Bakanlığımızca 31.12.2022’ye kadar uzatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı. Bu süreye kadar vatandaşlar eski ehliyetlerini kullanabilecekler.

Ehliyet değiştirme son gün yeni yıla sayılı günler kala vatandaşların odaklandığı konulardan oldu.

Henüz sürücü belgesi yenileme işlemini gerçekleştirmeyenler, ehliyet için gerekli belgelerle beraber nüfus müdürlüklerine başvurularını yapacaklar. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, başvuru yoğunluğundan kaynaklı vatandaşların mağdur olmaması adına ehliyet yenileme süresinin uzatıldığı bildirildi.

EHLİYET DEĞİŞİMİNDE SON GÜN NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 1 Ocak 2016’dan önce düzenlenen eski tip sürücü belgelerinin değiştirilme süresinin 31 Aralık 2022’ye uzatıldığını bildirdi.

Genel Müdürlükten, daha önce 31 Aralık 2020 olarak belirlenen eski tip sürücü belgelerinin değiştirilme süresine ilişkin açıklama yapıldı.
Açıklamada, “1 Ocak 2016’dan önce düzenlenen  sürücü belgelerinin değiştirilmesi sürecinde yoğunluk olacaktır.

vatandaşlarımızın başvuru yoğunluğundan kaynaklı yaşayabilecekleri mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla,  belgelerinin değiştirilme süresi Bakanlığımızca 31 Aralık 2022’ye kadar uzatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

SÜRÜCÜ BELGESİ DEĞİŞİM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Nüfus müdürlüklerinden alınacak olan randevuyla beraber gerekli belgeler ile başvurular alınacak. Ehliyet değişim başvurusu https://randevu.nvi.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacak.

EHLİYET YENİLEME RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Related posts

Alaca çöpraşık köyündeki arazi yangınına köylü yardıma gelmemiş.

Ümit ÖZKAN

16. vefat yıldönümünde rahmetle anıyoruz

Ümit ÖZKAN

Reis i Cumhur un sesli mesajı

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...