11.4 C
Kalecikkaya
27 Mayıs 2024
Kalecikkaya Köyü
DuyurularKalecikkaya

Hedef 100.000 Kur an ı Kerim

Kalecikkaya köylümüz Nadir SÖNMEZ Afrika ülkesi Mali de.

Ülkemizde resmi olarak kuruluşu ve faaliyeti bulunan Farukiye vakfı bünyesinde hayr, hizmet ve eğitim çalışmaları kapsamında Mali ye gitti.

Hedef 100.000 Kur an ı Kerim

2019 yılında vakıf tarafından başlatılan HEDİYEN KUR AN I KERİM OLSUN kampanyası kapsamında, 21. Yüzyıl dünyasında yaşayan, henüz basılı eserlerle tanışmamış ama tahta tabletlere yazarak hafızlık gayretindeki binlerce çocuk , aile Kur an ı Kerim le buluşmaya devam ediyor.

Köylümüz egitimci Nadir SÖNMEZ şu açıklamada bulundu.

Bugün de Mali’de Kuranı Kerim mushafı dağıtımına devam ettik. Başkent Bamako’ya 150 km uzaklıktaki Tuba kasabasına gittik. 15 bin nüfuslu bu kasabada 5 bin Kuran’ı Kerim öğrenen ezberleyen öğrenciler olduğunu gördük. Yani tam bir Kuran beldesi. Bu öğrencilerin çoğunluğu tahtalara yazarak Kuran ezberliyorlar. Biraz daha imkanı olanlar ise ellerindeki Kuran mushafını bir kaç parçaya ayırarak paylaşarak Kuranı okuyor ve ezberliyorlar. Bugün siz kardeşlerimizin gönderdiği Kuranı Kerimleri dağıttık ve hepsinin bir Kuranı Kerimi oldu elhamdülillah. Gözlerindeki Kuran’ın ışıltısı daha da parladı bugün. Allah (C. C) hepinizden razı olsun inşallah.

Related posts

Esra ile Taha Mücahit Özkan Düğüne Davet

Ümit ÖZKAN

GOKHAN OLGUN UN DÜĞÜNÜNE DAVET

Ümit ÖZKAN

İsmail Bey Gaspıralı Sempozyumu ertelendi

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...