23 C
Kalecikkaya
17 Nisan 2024
Kalecikkaya Köyü
GenelHaberler

İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN. “Diyabeti tedavi etmiyoruz”

İstanbul, 23.04.2022. Bu kararı başlatan, kentin baş endokrinologu Ümran Keçeci oldu. Ona göre, yetkililer dikkatlerini ülke nüfusunun çoğunluğu için etkili ilaçların bulunmamasına çevirmelidir.

Korkunç istatistikler bu itirazın nedeni oldu. 40 yaş üstü Türk vatandaşlarının 70%’inden fazlası diyabet hastasıdır. Ve 2020 – 2021’de, vakaların 93%’ünde diyabetin ciddi bir koma durumuna yol açtığı ortaya çıkan istatistikler toplandı.

“İnsanlar virüs yüzünden değil, diyabet ve neden olduğu komplikasyonlar yüzünden ölüyor! Bunu bir kez ve herkes için hatırla! ” – Ümran Keçeci’yi iddia ediyor.

İstatistikler şok edici! Salgın 25 bin can aldı ve aynı süre içinde yaklaşık 300.000 Türk diyabetten öldü.

Ve en komik ve en üzücü şey, virüslerden kaynaklanan ciddi komplikasyon vakalarının 75.87%’nin diyabetli kişiler olmasıdır! Bağışıklık sistemini acımasızca yok eden bu hastalığa sahip olmasalardı, her şeye asemptomatik olarak tahammül ederlerdi. Ve bu ana risk grubudur. Ve yine kimse bundan bahsetmiyor, çünkü soru hemen ortaya çıkıyor – bu sinsi hastalığı tedavi etmek için ne yapıyorsunuz?

Daha da korkutucu bir gerçek ise, insanların bu hastalıkları ya tedavi etmemesi ya da nasıl yapacağını bilmemesidir. Ev polikliniklerindeki doktorlar hastalarını tedavi etmekle ilgilenmiyorlar, bu nedenle modası geçmiş ve etkisiz ilaçlar reçete ediliyor. Ücretli kliniklerde size gerçekten yüksek kaliteli Avrupa ilaçları sunulabilir, ancak ülke sakinlerinin 8%’inden fazlası böyle bir tedaviyi karşılayamaz.

“Diyabeti tedavi etmiyoruz”

Ümran Keçeci – Tıp ve Eczacılık Üniversitesi Endokrinoloji Anabilim Dalı Profesörü, Tıp Doktoru, Türkiye’nin Onurlu Doktoru. İstanbul başhekimi. Türkiye Endokrinoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi. Uluslararası Akut Diabetes Mellitus Teşhisi Konseyi Üyesi (ABD / Avrupa). Terapi Yüksek Onay Komisyonu uzman konseyi üyesi. Avrupa Endokrinoloji Derneği üyesi. 1997’den beri birçok çok merkezli uluslararası çalışmanın Baş Araştırmacısı ve Ulusal Koordinatörü: FRAXIS, TIMI 16, 25, 46; OASIS 6, 8 ve diğerleri.

İnsanlara resmi olarak reçete edilen diyabet ilaçları önemli bir işleve hizmet eder – hastaların ceplerinden tıbbi oligarkların ceplerine para pompalamak.

Bunlar yasal ilaçlar. Kendin için yargıla. Hasta bir hap alır, durumu iyileşir. İlaç çalışmayı durdurur ve kan şekeri tekrar yükselir. Bütün ilaçlar böyle çalışır. İyi hissetmek için yeni bir “doz” aramanız gerekir.

Anlaşılması gereken en önemli şey şudur: Acil bir durumda “kimyasal” ilaçlar gerekli ve önemlidir. Acil yardım gerektiğinde hayat kurtarırlar. Örneğin Birinci Dünya Savaşı’nda, yaralıların ağrı şokundan ölmesini önlemek için savaş alanında eroin kullanıldı.

Ama sürekli hap alırsanız, vücudu yok ederler. Tıpkı eroin gibi. O kadar hızlı değil, ama prensip aynı. Ve yan etkilerden kurtulmak için size daha fazla hap satılacak. Ve Ötesi. Ve Ötesi. Ne kadar çok olursa, eczaneler ve ilaç sektörü için o kadar iyi.

Sonuç olarak, insanlar yıllarca uyuşturucuyla yaşıyor. Ama bu nasıl bir hayat? 50 yaşın üzerindeki yaşlı erkekler değil, prostatit kazanırlar ve güçlerini kaybederler. Kronik yorgunluk ve obezite ortaya çıktığında bacaklar şişmeye başlar, bu nedenle zor yürüyebilirsiniz ve parmaklarınız uyuşur. Ardından, yoğun tuz ve şeker atılımı nedeniyle gastrointestinal bozukluklar ve böbrek taşları vardır.

Uzun süreli kullanımda olan bazı haplar genellikle onkojeniktir. Kanser istatistiklerine bakın – bu gerçek bir salgın.

Uyku sorunları, kulak çınlaması, görme kaybı gibi önemsiz şeylerden bahsetmiyorum bile. Liste uzun olabilir. Ve bunun tek bir nedeni var – kandaki artan glikoz seviyesi ve sonuç olarak – kimsenin tedavi etmediği diyabet. İlaç zaten orada olmasına ve mükemmel sonuçlar vermesine rağmen.

Related posts

TABLO OLDU. KAYMAKAMLIĞIN DUVARINI SÜSLÜYOR

Ümit ÖZKAN

CUMHURBAŞKANINDAN İKİ MÜJDE

Ümit ÖZKAN

Ebced hesabına göre virüs ne zaman bitiyor

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...