24.8 C
Kalecikkaya
11 Ağustos 2020
Kalecikkaya Köyü
Kalecikkaya

Silah la bıraktığımız mücadeleyi Kalem le devam ettiriyoruz

Diyarbakır´ın 6 mahallesinde 2 Aralık 2016 tarihinde  sokağa çıkma yasağı başlatılan  merkez Sur İlçesi´nde barikatların kaldırılması, hedeklerin kapatılması ve PKK´lıların etkisiz hale getirilmesi için güvenlik güçleri  operasyon başlatmıştı. İlçede hendek ve barikatların büyük bölümü kapatılırken, özel kuvvetler, polis ve Jandarma özel harekat timleri  tuzaklanan patlayıcıları imha etmeyi sürdürmekte idi. Bu süreçte görev alan askerlerimizden  birisi de köylümüz teğmen Bahattin SEÇGİN idi.

Teröristlerin açtığı ateşle ağır yaralanan köylümüz teğmen Bahattin SEÇGİN GATA Askeri Hastanesine kaldırılmış ve tedavisine başlanmıştı. Geçen süreç zarfında verilen  yaşam mücadelesinin ardından hayata tutunmayı başardı.

 

 

Yanımızda hissettiğimiz herkese teşekkür ederiz.

Köylümüz Gazi Bahattin SEÇGİN silahlı mücadele sürecinde yaşadığı olayları kitap haline getirdi. Yaralanma olayının yıl dönümüne denk gelen bugün de Eskişehir de kitabı için imza günü tertip edildi.

Bu anlamlı güne yapılan davete köylülerimiz de duyarsız kalmadı. Maddi manevi her türlü destek olma amacıyla gazimiz in yanında yer aldık. Sungurlu da ikamet eden köylümüz Hüsnü GÜNGÖR bey bir ekiple birlikte Eskişehir e bizlerinde selamını götürdü.İmza gününe katıldı.

 

Related posts

Sungurlu dan gazi yazarımıza muhteşem karşılama

Ümit ÖZKAN

105 yıldır minnettarız

Ümit ÖZKAN

Ben ve Bir Köyün Hikayesi

Abidin Özkan