17.5 C
Kalecikkaya
19 Mayıs 2024
Kalecikkaya Köyü
GenelHaberler

Sungurlu da yapay göl taştı. Köyü Sel Vurdu.

Selin yol açtığı hasar gün doğunca ortaya çıktı: 15 ev sular altında kaldı.

Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Eşme köyünde, yapay göletin taşması neticesinde yaklaşık 15 ev sular altında kaldı. Gece yaşanan sel felaketinin yol açtığı hasarın boyutu, gün doğunca ortaya çıktı.

GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ.

Olay, gece saatlerinde Çorum’un Sungurlu ilçesi Eşme köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, köylüler tarafından dağın yamaç kısmı kazılarak yapılan gölet, aşırı yağış sonrasında taştı.

Göletin taşması neticesinde köydeki yaklaşık 15 evi su bastı. Yaşanan olayla ilgili konuşan köy muhtarı Ali Atalay, “Hanımla birlikte oruca kalkmıştık. İnsan boyutundaki sular bir anda evimizin alt katını doldurdu ve kendimizi üst kata zor attık. Şu ana kadar 10-15 evde hasar var. Daha tüm köyü gezemedim. Can kaybının olmaması sevindirici” dedi.
Olayın duyulmasının ardından Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş köye giderek incelemelerde bulundu.

Bölge’de bulunan Çorum İl Özel İdaresi, DSİ Şube Müdürlüğü, Defterdarlık ve AFAD Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bir taraftan temizlik çalışmalarını yürütürken diğer taraftan da hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor.

Vali Çiftçi bölgeye gitti
Sabah saatlerinde Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş ile birlikte Eşme köyüne giden Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, su taşkını yaşanan köyde incelemelerde bulunarak, yetkililerden yaşanan olayla ilgili olarak bilgi aldı, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.
Köylüler tarafından dağın yamaç kısmı kazılarak yapılan gölet, dün gece aşırı yağış sonrasında taştı. Taşan gölet köydeki yaklaşık 15 evin sular altında kalmasına neden oldu. Yaşanan olayla ilgili olarak İHA muhabirine açıklamada bulunan Eşme köyü muhtarı Ali Atalay, “Gece saat 02.00 gibi hanımla birlikte oruç tutmak için sahura kalkmıştık. İnsan boyutundaki sular bir anda evimizin alt katını doldurdu ve kendimizi üst kata zor attık. Şu ana kadar 10-15 evde hasar var. Can kaybının olmaması sevindirici” şeklinde konuştu.

Related posts

ACİL ŞİFALAR DİLERİZ

Ümit ÖZKAN

KÖYÜMÜZDEN VEFAT HABERİ

Ümit ÖZKAN

Prf.Dr. Ahmet GÜNGÖR den ÇAPAN GİYDİRME TÖRENİ

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...