17.5 C
Kalecikkaya
19 Mayıs 2024
Kalecikkaya Köyü
GenelHaberler

SUNGURLU SAVUNMA SANAYİSİNİN MERKEZİ OLACAK

2021 yılının haziran ayında Sungurlu lu  Siyaset, iş adamları, oda başkanları, sivil toplum temsilcileri ve yöneticilerden oluşan kalabalık bir ekip, ön çalışmaları yapmıştı.

HEYET MKE GAZİ FİŞEK FABRİKASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Sungurlu’da siyaset ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan heyet, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’nin konuğu olarak, MKE Gazi Fişek Fabrikasında incelemelerde bulundu.
AK Parti Sungurlu İlçe Başkanı Metin Özsarı, MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş, Geçmiş Dönem İlçe Başkanı Muammer Çuhacı, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Osman Aşutoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Kürbüz, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Alattin Kayaer, Lokantacılar ve Kahveciler Odası Başkanı Erdal Kolaylı, Şöforler Odası Başkanı İsmail Pozan, Berberler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mutlu Karslı, Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu, İl Genel Meclis Üyeleri Alattin Tosundereoğlu, Mehmet Kaplan ve Belediye Meclis Üyesi Kadir Kolcu, Ankara’daki ziyaretleri kapsamında TBMM’nin ardından Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere’yi ziyaret ettiler.
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere,
“Bugün Sungurlu’dan misafirlerimiz vardı. Bakanlığımızdaki ziyaretin ardından daha sonra heyetimizle birlikte MKE Gazi Fişek Fabrikamızda incelemelerde bulunduk. Sungurlu’muzun sorunlarını ve çözümleri konuştuk. Bu güzel birlikteliğin, el birliğiyle atacağımız adımların habercisi olmasını temenni ediyor, değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” demişti.
Yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Bu ziyaretten yaklaşık 11 ay sonra Sungurlu Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak olan Fişek Fabrikasının temel kazıları başladı.

Sungurlu ilçesine f işek fabrikası kurulması için alanda çalışmalar başladı.

Sungurlu Gazetesi’nin haberine göre; Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere, Sungurlu Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret ederek, yapılacak olan Fişek Fabrikası için başlatılan hafriyat çalışmalarını yerinde inceledi.

Bakan Yardımcısı Dere, beraberinde Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ersan Aslan, Kaymakam Fatih Görmüş, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş, Başkan Yardımcısı Muammer Çuhacı, Meclis Başkanı Alp Eren Akel ve beraberindeki heyet ile OSB’de incelemelerde bulundu.

Fabrika sahasında çalışmaları bir süre yakından takip eden Dere, yetkililerden bilgiler aldı. Dere, yapılan işlerin hızlandırılması için gerekli talimatları vererek, fabrikanın tamamlanması ile büyük bir değişimin yaşanacağını söyledi.

‘SUNGURLU’YU  SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ YAPACAĞIZ’

Dere, OSB’de fabrika sayılarını artırarak bölgeyi daha da ileriye taşımak istediklerini vurgulayarak, ilçeyi savunma sanayinin merkezi haline getirmek istediklerini ifade etti.

İLÇEDE İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK

Sungurlu’da çalışmak isteyen herkes için iş imkânları oluşturacak yatırımların OSB’de yapılması gerektiğini aktaran Dere, “Bu sene bitmeden tesislerdeki tezgahlar işlemeye başlayacak inşallah. Hemşehrilerimize bu fabrikalarda iş imkanı sağlamış olacağız. OSB’de çok sayıda tahsis arsa olmaya başladı. İnşallah bu yıl sonuna kadar bu fabrikalar hayata geçmiş olacak.”dedi.

Related posts

Yeni tedbirler tüm illerde geçerli oldu.

Ümit ÖZKAN

GEÇMİŞ OLSUN

Ümit ÖZKAN

Madagaskardaki Köylülerimizden Sevindirici Haber Geldi.

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...