18 C
Kalecikkaya
19 Temmuz 2024
Kalecikkaya Köyü
HaberlerKalecikkaya

Türkiye de de Profesör Ünvanını aldı.

Köyümüzden yetişenler bölümüne bir profesör ünvanı daha eklendi.

Son yıllarda eğitim faaliyetlerinde önemli mesafeler kat eden köylülerimiz, akademik alanda da başarılı çalışmalar yapmaya devam ediyorlar.

Köyümüzden yetişenler arasında Türkiye de akademik unvan olarak profesör ünvanı ile bir isim vardı.

 

Köylülerimizden Prf.Dr. Enver AYDOĞAN ile birlikte

Türkiye de bu ünvana sahip ikinci isim ise Ahmet GÜNGÖR oldu.   

Eğitimci, Akademisyen Ahmet GÜNGÖR yıllardır Türkiye başta olmak üzere diğer Türk Dünyasındaki bir çok özel ve devlet Üniversitelerinde profesör ünvanı ile görev  yapmakta idi.

Özellikle Kırgızistan ve Kazakistan daki üniversitelerde görev aldığı bölümlerdeki başarılı çalışmalarından dolayı akademik ünvanlara layık görüldü.

 

2015 yılında Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) tarafından doçentlik unvanı alan Ahmet GÜNGÖR , 2017 yılında Kazakça ve Kazak Edebiyatına katkıları nedeniyle Uluslararası Bilişim Akademisi (International İnformatization Academy, IIA, Almatı/ Kazakistan) tarafından akademi üyeliğine seçildi.

2017 yılında Bölgesel Sosyal İnovasyon Üniversitesi (Çimkent/Kazakistan) tarafından   profesörlük ünvanına uygun görüldü. 

2017 yılında Uluslararası Bilişim Akademisi (International İnformatization Academy, IIA, Kazakistan/Almatı) tarafından “Akademik” unvana layık görülerek akademi üyeliğine kabul edilmiştir

2018 yılında İ. Arabayev Kırgız Devlet Pedagoji Üniversitesi (Bişkek/ Kırgızistan) tarafından “Fahri Profesörlüğe”  layık görüldü.

Türk Dünyasındaki Üniversitelerde Profesör ünvanı ile görevine devam eden Ahmet GÜNGÖR 2021 yılında ise görev yaptığı Giresun Üniversitesince Profesörlük ünvanına uygun bulunarak akademik kariyerine yeni bir sayfa açmış oldu.

 

 

 

 

 

 

 

AHMET GÜNGÖR KİMDİR ?

Ahmet Güngör, kendi web sitesinde (gungorname.com) Türk Dünyasının önde gelen şair, yazar, sanatçılarını, dil ve edebiyat alanında eser tanıtımlarına devam etmektedir. 

Hemşehrimiz,dilci kimliğinin yanısıra yazdıkları hikâyeler, senaryo ve tiyatro yazarlığıyla da farkındalık yaratmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN tıklayınız. 

Related posts

Alaca dan ÇORUM a içme suyu

Ümit ÖZKAN

50 YIL SONRA ÖĞRETMENLERİ İLE BULUŞTULAR

Ümit ÖZKAN

Köyümüzün Yeni Muhtarı

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...