17 C
Kalecikkaya
2 Haziran 2023
Kalecikkaya Köyü
Köşe Yazıları

Yazarımızı tanıyalım

ÖZGEÇMİŞ
Adım Bahaddin SEÇGİN, 1990 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğdum.
Çorum/Alaca Kalecikkaya köyü nüfusuna kayıtlıyım.
İlkokul birinci sınıfı babamın mesleği (polis memuru) dolayısıyla Hakkâri’de okudum. Daha sonra babamın
tayini Kırıkkale’nin Keskin ilçesine çıktı. İlkokul birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar Keskin, Atatürk İköğretim
Okulunda okudum. Lise öğrenimimi memleketim olan Çorum/Alaca ilçesinde, Şehit Nedim Tuğaltay Lisesinde gördüm. Liseden 2007 yılında mezun oldum. 2009 yılında Kara Harp Okulunu kazandım. 2009-2013 yılları arasında Harbiye’de askeri eğitim sonucunda, 2013 yılında Kara Harp Okulundan Jandarma Teğmen rütbesiyle mezun oldum.2013-2014 yılları arasında Ankara-Beytepe Jandarma Okulunda Jandarma sınıfına yönelik eğitim ve öğretim gördüm. 2014 yılında Jandarma okulunu bitirdim.
2014-2015 yılları arasında Foça Jandarma Komando Okulunda 4 ay komando kursu gördüm. Bu kursu başarıyla bitirerek okuldan mezun oldum. Sonrasında 6 ay süreyle Konya/Ereğli’de Ereğli İlçe Jandarma
Komutanlığında, İlçe Jandarma Komutanlığı stajı yaptım ve stajı başarıyla bitirdim. 2015 yılında kendisi
de jandarma astsubay olan eşim Aysun Seçgin ile evlendim.
2015 Ağustos ayında tayinim Diyarbakır/Hani ilçesinde bulunan 3’üncü Jandarma Komando Tabur Komutanlığına çıktı. Aynı şekilde astsubay olan eşimin tayini de Hani İlçe Jandarma Komutanlığına çıktı. Hani Taburuna Tim komutanı rütbesiyle atandım. Hani-Lice kırsalında 6 ay boyunca PKK’ya yönelik birçok operasyona çıktım. 6 ayın sonunda Diyarbakır/Sur ilçesinde devam etmekte olan hendek operasyonlarına geçici görevle gönderildim. Sur’da birçok şiddetli çatışmaya girdim, şehit ve gaziler gördüm. Sur’da bulunduğum 15 günün sonunda 8 Şubat 2016 tarihinde bir operasyonda Pkklılarla çıkan çatışmada vücudumun muhtelif yerlerinden 4 mermi ile ağır yaralandım. Tam 93 gün yoğun bakımda kaldım. Daha sonra bir buçuk yıl fizik tedavi gördüm ve tekerlekli sandalyeye mahkûm oldum.
Şu anda eşimle beraber Bursa’da ikamet etmekteyim.

Related posts

Babaya Özlem

Prof. Dr. Ahmet Güngör

Sosyal Medyada İş Birliği Nedir? Nasıl Vergilendirilir?

Beytullah Metin

Sağlıklı , özgür bir dünya, daha güzel yarınlara.

Hüseyin Seçgin

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...