12.5 C
Kalecikkaya
19 Mayıs 2024
Kalecikkaya Köyü
HaberlerKalecikkaya

Yeni Ofisini İstanbul’ da Açtı

Sungurlu lu genç diyetisyen Zeynep Nur GÜNGÖR  İstanbul da ofis açtı. 

Sungurlu da ikamet eden Kalecikkaya Köylümüz Güngör ailesinin gelini olan Zeynep Nur GÜNGÖR, yeni açtığı ofisinde danışanları ile buluşacağı için heyecanlı olduğunu söyledi.

Köylülerimizden Sungurlu İlçemizde yaşayan  Hatice & Mevlüt GÜNGÖR ün gelini olan Diyetisyen Zeynep Nur GÜNGÖR, Acıbadem Mahallesi Çeçen Sokak Akasya Kent Kule A1 Blok Kat:20 Daire:89 Üsküdar/ Istanbul / TÜRKİYE adresinde,  Online & Yüz yüze danışmanlığa başlamıştır.

Görüşlerini aldığımız Diyetisyen Zeynep Nur GÜNGÖR;

Eğitimini almış olduğum beslenme alanındaki bilgi birikimimi ve tecrübelerimi paylaşabilmek adına Diyetisyen Zeynep Nur GÜNGÖR  Beslenme ve Diyet Danışmanlık ofisimi açmış bulunuyorum. 

İstanbul Acıbadem Mahallesinde öncelikle  mahalle halkı ile yakın ve uzak diğer çevrelerden gelecekler için hizmet vermeye başlıyorum. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek isteyen herkesi, tanışmaya ve bir kahve içmeye ofisime bekliyorum” diye konuştu.

Kalecikkaya.com olarak hayırlı olsun der, sağlıklı günler dileriz.

Diyetisyenler ne iş yaparlar, görevleri nelerdir?

Günümüzde diyetisyenlerin sadece zayıflamak veya kilo almak ile ilgilendiği algısı oluşmuş durumdadır. Bu durum yanlıştır. Diyetisyenler genel olarak sağlıklı  beslenme ile ilgilenmektedirler. Diğer görevleri şu şekildedir.

  • Besinlerin; işlenmesi, hazırlanması, pişirilmesi, depolanmasında  meydana gelebilecek farklılıkların insanların üzerindeki etkilerini incelemek,
  • Toplumda meydana gelen yanlış ve dengesiz beslenme durumlarını belirlemek, bu durumların sonucunda ortaya çıkan sağlık sorunlarına karşı önlemler alınmasını sağlamak,
  • Besinlerin analizlerini gerçekleştirmek,
  • Diyet ürünleri ve diyet öğünleri planlamak,
  • Hastalık durumlarında kişilerin hastalıklarına uygun olarak beslenebilmeleri için diyet programlar yapmak,
  • Toplumu ve bireyleri hem sağlıklı hem de ekonomik beslenme konusunda bilinçlendirmek.

Related posts

İlyas Özkan dan Sungurlu lu Çiftçilere Seminer

Ümit ÖZKAN

KABARIK ELEKTRİK FATUARASI NEDENİ

Ümit ÖZKAN

Kandiliniz Mübarek Olsun

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...