17.5 C
Kalecikkaya
19 Mayıs 2024
Kalecikkaya Köyü
GenelHaberler

3600 EK GÖSTERGEDE SON TASLAK HAZIR

3600 Ek Gösterge İle Kim Ne Kadar Maaş Zammı Alacak?

Sabah’ın haberine göre, Ek gösterge çalışması ile polis, din görevlisi, öğretmen ve hemşire dışında kalan diğer unvanların ek gösterge rakamları 500-750 arası artırılacak.

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği 3600 ek göstergede son taslak hazırlandı. Müzakere edildikten sonra Meclis’e gönderilecek ve hangi unvanların hangi rakamı alacağı netleşecek.

Elazığ Son Haber haberine göre: https://www.elazigsonhaber.com/gundem/3600-ek-gosterge-ile-kim-ne-kadar-maas-zammi-alacak-h106454.html

YÜRÜRLÜLÜK 2023’TE Taslakta yer alan 4. 

maddeye göre ek gösterge değişiklikleri 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak. Yine öğretmenlik meslek kanununda da bu tarih belirlenmişti. Burada da bir eşitlik sağlanmış olacak. Ayrıca yansıtma oranı da müzakereler sonucunda belirlenecek.

Kamu çalışanlarının merakla beklediği 3600 Ek Gösterge çalışmasında sona gelindi. Alternatifli olarak hazırlanan çalışmalardan oluşan bir taslak metin ortaya çıktı ve bu metin üzerinden yapılacak müzakereler sonunda hangi unvanların hangi ek gösterge rakamına çıkacağı ortaya çıkmış olacak.

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİYLE MAAŞ VE EMEKLİ İKRAMİYELERİ NASIL DEĞİŞİYOR?

 

Related posts

SUNGURLU DA KONFERANS VERECEK

Ümit ÖZKAN

Son Dakika Kalecikkaya Haber

Ümit ÖZKAN

EMEKLİLİK HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ BU YAZIDA

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...