25.5 C
Kalecikkaya
16 Temmuz 2024
Kalecikkaya Köyü
GölpınarHaberler

Amerika daki vatandaşlarımızdan Gölpınar köylümüz yurda döndü

Yurt dışından yapılan tahliyeler kapsamında Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan vatandaşlarımızdan, aynı zamanda Gölpınar Köyümüzden  bir kişi de bulunuyordu.

Amerika Birleşik Devletlerinden ve  Dominik Cumhuriyetinden  vatandaşlarımız yurda döndü.

Dominik Cumhuriyetinden Türkiye ye  ulaşım havayolu ile yaklaşık olarak 15 saat ile 20 saat arasında değişen aktarmalı uçuşlarla yapılmaktadır.

 “Survivor 2020” yarışma programının çekimleri için Dominik Cumhuriyeti’nde bulunan Acun Ilıcalı’ nın ekibi ve bölgedeki vatandaşları taşıyan THY uçağı dün ( Çarşamba) Türkiye saati ile 17.30 da havalandı.

Yolcular arasında  Gölpınar Köyümüzden Antalya da ikamet eden Leyla- Yunus ZAVALCI nın oğlu Ahmet ZAVALCI da bulunuyordu.  Uçak bugün 17.00 sıralarında  İstanbul a iniş yaptı.

Türk Hava Yolları’na ait uçakla bugün İstanbul’a gelen ekip  Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunda 14 gün karantinada tutulacak.

Survivor 2020 yarışma ekibindeki vatandaşlarımız İstanbul Havalimanı’ndan özel araçlarla alınarak İstanbul’daki KYK yurduna götürüldü.

 Aynı uçakla yurda dönen ve içlerinde Gölpınar köylümüz Ahmet ZAVALCI ‘ nın da bulunduğu 140 kişi ise Tekirdağ – Çorlu daki KYK yurdunda misafir ediliyorlar.

 

14 günlük karantina süresinin ardından memleketlerine dönecek olan vatandaşlarımız şu sıralarda yurda yerleşme işlemleri yapılıyor.

Akşam yemekleri verildi. Odalarında her türlü temizlik malzemesi ve hayati ihtiyaçları karşılandı. 

Ankara da ki köylülerimizden yakınları madagaskar da bulunan aileler, bu haberi sevinçle karşıladı.

Gölpınar köylümüz Ahmet başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ailelerine göz aydınlığı dileriz.  Allah bizleri de kavuştursun. Madagaskar da aralarında dört köylümüzün  bulunduğu vatandaşlarımızın da  bir an önce yurda getirilmesini yetkililerden bekliyoruz. dediler.

 

Related posts

ALACA İLÇEMİZİN SPORU KÖYLÜMÜZE EMANET

Ümit ÖZKAN

DESTEĞİNİZLE MİNİK ALP TE İYİLEŞSİN

Ümit ÖZKAN

Son Dakika Vefat Haberi

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...