25.5 C
Kalecikkaya
16 Temmuz 2024
Kalecikkaya Köyü
Genel

Askeri helikopter düştü. Tüm yurdu yasa boğdu.

Bingöl’den Tatvan’a gitmek için bugün öğleden sonra kalkış yapan Kara Kuvvetleri’ne ait askeri bir helikopter bir müddet sonra kaza kırıma uğramıştır. 8’inci Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’la birlikte 12 kahramanımız şehit olmuştur.

Türkiye akşam saatlerinde gelen 11 şehit haberiyle hüzne  boğuldu. Kazada kaybettiğimiz askerlerin arasında Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş‘ın da bulunuyordu.

Yozgat’ın Yerköy ilçesi Saray köyü nüfusuna kayıtlı olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ilk ve ortaokulu memleketinde tamamladı. Erbaş askeri okuldan başarı ile mezun olduktan sonra Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev yaptı.

Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı’nı yürütüyordu. Erbaş, bir sonraki YAŞ Toplantısı’nda Orgeneralliğe terfi etmeyi bekliyordu.

Diğer şehitlerimizin isimleri ise şöyledir.

Topçu Asb. Kd. Çvş. Nazmi YILMAZ

İst. Alb. Şentürk AYDINER

Personel Bnb. Alptekin KÖPRÜLÜ

Bkm Yzb. Salih SARIOĞLU

Huk.Yzb. Ender UZUNÇAKMAK

Bkm.Asb.Kd.Bçvş. Mehmet DEMİR

Mu.Asb.Kd.Üçvş. Ömer UMULU

P.Uzm.Çvş. Hakan GÜL

Tayfun Kureş

Gökhan UYSAL

Şükrü KARADİREK

Tolga DEMİRCİ

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.

Videoyu izlemek için tıklayınız.

Related posts

Qıdırlez – Hıdırlez – Hıdırelllez Nedir

Ümit ÖZKAN

Rus Zulmü, 238. yaşında

Ümit ÖZKAN

Nobel Barış Ödülü için Kırımoğlu’na destek vaktidir!

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...