22.7 C
Kalecikkaya
16 Haziran 2024
Kalecikkaya Köyü
Basında KöyümüzGenelHaberler

KONFERANSA YOĞUN İLGİ

Akademisyen Hemşehrimizin Konferansına Fen Lisesi Öğrencilerinden Yoğun İlgi oldu.
Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Güngör, Sungurlu Fen Lisesi öğrencilerine “Zamanın Elinden Tutmak” adlı konferans verdi.
Fen Lisesi Konferans salonunda saat 14.30’da başlayan Ahmet Güngör’le ilgili belgesel gösteriminden sonra hemşehrimiz eğitim-öğretim ve akademisyenlik hayatındaki bilgi, deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.
Başarıya giden yolda çalışma ve istikrarın önemini vurgulayan Güngör, bugünün geçmiş ve gelecekle ilgili bağlarını, öncelikle iyi algılamak ve anlamak gerektiği konusunda tanıştığı, bilim adamı, bürokrat ve sanatçılarla ilgili görsel sunumu öğrencilerin yoğun ilgisine neden oldu.
Yaşadığımız şehir ve bölgenin kadim Hititlerden bu yana medeniyetin beşiği olduğundan hareketle, öğrencilerin geleceğe dair plan ve programlarını şimdiden hazırlamaları ve çağın aydın insanı olmaları için atmaları gereken adımları kendi hayatından örnekler vererek açıkladı.
Saat 15.40’ta biten konferans sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetçi, Müdür Yardımcısı Nazım Gürgil ve Fen Lisesi Müdürü Oğuzhan Koç konuşmacı hemşehrimize çiçek takdim ettiler.
Ahmet Güngör, yazdığı “Görmeyen Gözlerin Gözeli” adlı son öykü kitabını Sungurlu Liselerinin başarılı öğrencilerine takdim etti.
Konferans hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Related posts

3 aşıya rağmen yatağa düştü.

Ümit ÖZKAN

OLUMSUZ HAVA MAÇLARI ERTELETTİ.

Ümit ÖZKAN

Madagaskar daki Köylülerimiz Böyle Uğurlandılar.

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...