17.5 C
Kalecikkaya
19 Mayıs 2024
Kalecikkaya Köyü
GenelHaberlerKalecikkaya

Korona virüs mağduru köylülerimiz Türkiye ye gelmek için uçak bekliyorlar.

Köylülerimiz Madagaskar da mahzur kaldılar.

Çalışmak için gittikleri, dünyanın dördüncü büyük ada ülkesi olan Madagaskar cumhuriyetinden Türkiye ye dönmeyi bekliyorlar.

İçlerinde dördü kalecikkaya köylümüz olan toplam on dört Türk işçi covid19 korona virüs sebebiyle mahsur kaldılar.

Bir otele yerleştirilen Ankara ve Afyonkarahisar li Türk vatandaşları ailelerine kavuşmak için gün sayıyorlar.

30 Nisan 2020 tarihinde TGRT ana haber bülteni ne canlı bağlantı yaparak dertlerini dile getirmeye çalıştılar. TGRT aracılığıyla Türkiye ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dan kendilerinin de bir an önce ülkemize kavuşturulmasını talep ettiler.

Herhangi bir sağlık sorunlarının bulunmadığını dile getiren köylülerimiz ve arkadaşları, memleketi, ailelerini ozlediklerini söylediler.

45 gündür uçak ayarlanmasını bekliyoruz.

TGRT deki haberden sonra elçilik yetkilileri kendilerine ulaşmıştı. Ancak yapılan girişimler halen net bir sonuç vermedi. 14 kişi kendileri olduğu, 4 veya 5 kişinin daha oldugunu bildiklerini ancak kendileri ile iletişim kuramadıklarini söylediler.

Köylülerimiz ve arkadaşları oteldeki karantina günlerinde moral depolamak için sosyal medyada vakit geçirdiklerini, kendi aralarında aktiviteler yaparak, eğlenmeye çalıştıklarını dile getiriyorlar.

Bayramı ailelerimiz ile birlikte geçirmek istiyoruz.

Şu anda tek isteklerinin , Türkiye den bir yetkilinin kendilerine ulaşması ve bir an önce tahliyelerinin gerçekleşmesi olduğunu belirttiler.

 

Related posts

vefat yıldönümleri

Ümit ÖZKAN

Yeni tedbirler tüm illerde geçerli oldu.

Ümit ÖZKAN

Çorum da semt pazarlarının günleri değişti

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...