22.7 C
Kalecikkaya
16 Haziran 2024
Kalecikkaya Köyü
AlacaGenelHaberler

LGS DE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Merkezi Sınav uygulaması, 5 Haziran 2022 de  Ülke genelinde gerçekleştirildi. Sınavın uygulama sürecinde 980 sınav merkezindeki 82 bin 551 salonda öğrenciler ter döktü.

2021-2022 eğitim-öğretim yılında sekizinci sınıfta eğitime devam eden 1 milyon 236 bin 308 öğrencinin tamamının başvurusu otomatik yapıldı. Adayların 1 milyon 31 bin 799’u yani 83,46’sı sınava katıldı.

Yapılan bu sınavda bu yıl LGS’de 193 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı.

 

  

Alaca İlçemizde de  öğrencilerimiz sınav heyecanı yaşadı.  Sakarya Ortaokulu her yıl olduğu gibi bu yılda ilçe genelinde 1. çıkarmayı başararak gelenek bozulmadı, dediler.

LGS sınavında Alaca İlçe 1. si olan Selin Belinay ARSLAN okul yönetimince takdir edildi. 

BELEDİYE BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ

#Alaca #Belediye #Başkanı #HalilİbrahimŞALTU , #LGS sınavında ilçe genelinde derece elde eden #Sakarya Ortaokulu öğrencilerinden  Selin Belinay ARSLAN, Elif Yaren SAFLI ve Mustafa KARAASLAN‘ ı başkanlık makamında kabul etti.

Belediye Başkanlığının öğrencileri kabulünde Sakarya Ortaokulu Müdürü #MustafaARKLAN ve Müdür Yardımcısı #NumanSÖZÜDOĞRU öğrencileri ile birlikte bulundu.

Belediye Başkanı Halil İbrahim ŞALTU ve Başkan Yardımcısı Fatih ARSLAN derece elde eden öğrencileri tebrik ederek ödüllerini verdiler.

İlçe sakinlerinden ve öğrenci velisi Kadir BOLAT da öğrencilerin başarısından dolayı davet ederek, tebrik ve  ikramda bulundu.

 

Related posts

Ümit ÖZKAN

Covid-19 bulaştı. Neler yaşadılar. Nasıl İyileştiler.

Ümit ÖZKAN

Numan Çelebi Cihan (1885 – 1918)

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...