22.7 C
Kalecikkaya
16 Haziran 2024
Kalecikkaya Köyü
Genel

Şehitlere Veda İçin Saf Tutuldu

Allah’tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı diliyoruz, Emanetiniz Emanetimizdir.

GARA’DA ŞEHİT OLAN 13 VATANDAŞIN İSİMLERİ!

 (RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ , EMANETİNİZ EMANETİMİZDİR)

 • Hava Savunma Uzman Çavuş Hüseyin Sarı
 • Jandarma Personel Astsubay Başçavuş Semih Özbey
 • Polis memuru Sedat Yabalak
 • Tankçı ErAdil Kabaklı
 • Polis Memuru Vedat Kaya
 • Jandarma er Süleyman Sungur
 • Uzman Erbaş Mevlüt Kahveci
 • Topçu Er Müslüm Altıntaş
 • Hava Savunma Uzman Çavuş Hüseyin Sarı
 • Aydın Köse
 • Muhammet Salih Kanca
 • Er Sedat Sorgun
 1. “13 Ağustos 2015’te Diyarbakır Bingöl karayolunda yolcu otobüsünden indirilerek alıkonulan Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı hava savunma uzman çavuş Hüseyin Sarı.
 2. “28 Temmuz 2015 tarihinde izinli gittiği Erzurum ilinden ailesiyle birlikte dönerken Diyarbakır-Lice-Bingöl yol ayrımında alıkonulan Mersin nüfusuna kayıtlı, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Sedat Yabalak.
 3. “18 Eylül 2015 tarihinde Tunceli-Erzincan yolunda alıkonulan, Malatya nüfusuna kayıtlı, Rize İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Semih Özbey.
 4. “2 Ekim 2015 tarihinde Ağrı’daki birliğine katılmak üzere yola çıkan ve Tunceli-Pülümür karayolunda alıkonulan Osmaniye nüfusuna kayıtlı tankçı er Adil Kabaklı.
 5. “24 Temmuz 2016 tarihinde Lice ilçesinde ailesiyle birlikte yolda seyir halindeyken alıkonulan Mardin nüfusuna kayıtlı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Vedat Kaya.
 6. “15 Ağustos 2015 tarihinde Diyarbakır karayolunda alıkonulan Siirt nüfusuna kayıtlı, Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli er Süleyman Sungur.
 7. “21 Eylül 2016 tarihinde Hakkari-Çukurca karayolunda alıkonulan, Eskişehir nüfusuna kayıtlı, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli uzman erbaş Mevlüt Kahveci.
 8. “2 Ekim 2015’te Tunceli-Pülümür yolunda alıkonulan, Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı, Erzincan’daki birliğine gitmek üzere yola çıkmış olan topçu er Müslüm Altıntaş.
 9. “Adıyaman nüfusuna kayıtlı vatandaşımız Aydın Köse ve Samsun nüfusuna kayıtlı vatandaşımız Muhammed Salih Kancı.”
 10. Ancak hainliği yapanların yaptıkları bununla da bitmiyor, sosyal medya hesaplarından Gara Şehitlerimiz ile alakalı bir çok paylaşım yapıldı tabi ki bunlar art niyetli paylaşımlar, halkı galeyana getiren provakatif paylaşımlar, bunlara yetkili makamlardan bir bir açıklama getirildi ayrıca bu paylaşımı yapanlar hakkında soruşturmalar başlatıldı.

  Akar “Yapılan ilk incelemede masum ve silahsız vatandaşlarımızdan birinin omuzundan, diğer 12 vatandaşımızın başlarından vurularak şehit edildikleri tespit edilmiştir” ifadelerini kullandı.

  Malatya Valisi Aydın Baruş ise 13 kişinin hava saldırıları sonucu öldüğü yönündeki iddiaların “yalanca ve alçakça bir provokasyon” olduğunu söyledi.

  BBC Türkçe’ye konuşan İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan cenazeleri teşhis eden bir ailenin, oğullarının kafasında bir kurşun yarası olduğunu gördüğünü söyledi.

  -Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı “Sosyal medya platformlarında ‘Esir kampını Türkiye bombaladı‘ ve benzeri şekilde paylaşımlar” ile kaçırılan kişilerin görüntülerini yayınlayanlar hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

  -Ajanslar, HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında da paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldığını aktarıyor.

  -İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “PKK ile aynı açıklamaları yapmaktan utanmayan, aynı yalanlara sahip çıkan haysiyetsizler var. Evlatlarımıza ve ailelerine çektirdiklerinin hesabı soruldu, sorulacak. Murat Karayılan’ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün” ifadelerini kullandı.

  Operasyona katılan üç asker Şehit oldu

  Bugün bir açıklama yapan Hulusi Akar da “Keşke 13 vatandaşımızı oradan sağ salim çıkarabilseydik. Ancak alçaklar, caniler, bu silahsız masumları yaptıkları katliamla şehit ettiler” dedi.

  Akar operasyonda barınak, sığınak, mühimmat depoları ve karargahların tahrip edildiğini söyledi, “Kara operasyonunun başlangıcında 3 kahraman personelimiz şehit olmuş, 3 personelimiz de yaralanmıştır” dedi. Akar bu operasyon için askerlere model arazide özel eğitimler verildiğini de ekledi.

  Milli Savunma Bakanlığı, bir video ile operasyon görüntülerini yayınladığı paylaşımda, öldürülen PKK’lı sayısını 53 olarak açıkladı.

Related posts

Yeni normalde düğünlerde nelere dikkat edilecek

Ümit ÖZKAN

Korona virüs mağduru köylülerimiz Türkiye ye gelmek için uçak bekliyorlar.

Ümit ÖZKAN

Kandiliniz Mübarek Olsun

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...