22.7 C
Kalecikkaya
16 Haziran 2024
Kalecikkaya Köyü
Basında KöyümüzKalecikkaya

Sungurlu Gazetesi köylülerimizi sayfasına taşıdı.

Sungurlu Kırım Türkleri Gönüllüleri Mevlid Organizesi

Sungurlu İlçemizde yaşayan Köylülerimizden Hüsnü Güngör ün adını verdiği bir oluşum hayır ve iyilik adına hizmete devam ediyor. Tamamen kişisel gayretiyle yaşadığı mahalle ve ilçede gönüllü olarak bir hizmete kendini adamış durunda.

Eş, dost, konu, komşu, akraba ziyaretleri yaparak insanlarl a hemhal oluyor. İlçe esnafından kendisine destek veren hayır sahiplerinin karınca kararınca ikramlıklarını ziyarete gittiği hemşehrilerine ulaştırıyor.

Sungurlu Kırım Türkleri Gönüllüleri olarak Regaib Kandilinde de bir etkinlik düzenlendi. Sungurlu Karşıyaka Camiinde Mevlid i Şerif okundu. Bu vesile ile kendisine katkıları ile destek veren  sungurlu lu  işletmeler Aksular Gıda, Kemal Öz Gıda ve Kavram Eğitim Kurumları tarafından mevlidi şerif okutularak vatandaşlara ikramda bulunuldu.

etkinlik sonrası açıklama da bulunan Hüsnü Güngör,  Üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandilinde eller semaya açıldı. Sungurlu Kırım Türkleri Gönüllüleri Gönül Sofrası Aileleri olarak, yıl içinde kandil, şehitleri anma ve benzeri farklı özel günlerde yukarıda adı geçen gıda, eğitim ve farklı alanlarda faaliyetleri olan iş adamlarımızın oluru ile dua yolunda yol aldıklarını ve hayırlı işlere her vakit yol ve yön olarak gönül soframıza köprü olan hayır sever gönül insanlarımıza teşekkür ediyorum. Üç aylar Recep, Şaban ve Ramazan ayının dünya barışı ve insanlığa ülkemize hayırlı olması ve böylesi manidar bir ayda Regaip Kandili gecesinde yapılan duaların hak katında kabul görmesini Allah’tan diliyorum.” dedi.

 

Related posts

Nevruz-Türk Dünyasının Bahar Bayramı” paneli

Ümit ÖZKAN

2023 YILINDA KÖYÜMÜZÜN NÜFUSU

Ümit ÖZKAN

ÇORUMDA KAR YOLLARI KAPATTI

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...