24.3 C
Kalecikkaya
17 Temmuz 2024
Kalecikkaya Köyü
HaberlerKalecikkaya

HER YIL YENİ BİR REKOR. TEBRİKLER. BAŞARILAR.

Almanya merkezli Main Team Organisation’un, Colorado Üniversitesi PhET Interaktif Simülasyonlar Platformu ve İngiltere merkezli Codementum Platformu işbirliği ile organize edilmekte olan uluslararası online bir olimpiyattır.

S(bilim) – T(eknoloji) – E(mühendislik) – M(at)

STEM’in anlamı nedir?

STEM, öğrencileri bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında disiplinler arası ve uygulanabilir bir yaklaşımla yetiştirme felsefesine dayalı bir müfredattır. Bu dört konuyu ayrı ve farklı konular olarak öğretmek yerine, STEM bunları gerçek dünya uygulamalarına dayalı kapsamlı bir öğrenme deneyimine entegre eder.

STEM’i geleneksel bilim ve matematik eğitiminden ayıran şey, öğrencilere bilimsel yöntemlerin günlük hayata nasıl uygulanabileceğini öğretme ve göstermenin bir karışımıdır. Öğrencilere bilgi işlemsel düşünmeyi öğretmeyi amaçlar ve problem çözme yoluyla gerçek dünya uygulamalarına odaklanır.

S(bilim) – T(eknoloji) – E(mühendislik) – M(at)

Dünya ikinciliğini elde etti.

Kalecikkaya Köylülerimizden Ankara da ikamet eden Abidin ÖZKAN ın torunu hepimizi gururlandırdı.

Ankara da bir özel okulda okuyan Öğrencimizin başarısını, annesi Uzman Dr. Kardiolog Ersin İMREN , sosyal medyada yaptığı paylaşımla şöyle duyurdu.  ” Sevgililer gününde en güzel hediyeyi verdin” , diyerek sevincini dile getirdi.

Öğrencimiz Bora İMREN,  93 ülkeden 7695 öğrencinin katıldığı Uluslararası İ-STEM olimpiyatlarında yine derece yaptı. Dünya ikinciliğini elde etti.

Her yıl düzenlenen Olimpiyatlarda geçen yıl 8. olmuştu. Bu sene başarısını katladı. Kendi sınıf kategorisinde ve 10-11-12 sınıf kategorisinde Matematik dalında Dünya ikincisi olmayı başardı.

Uluslararası STEM Olimpiyatı nedir?

Uluslararası STEM Olimpiyatı, 1. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilerin yarıştığı, soruların STEM eğitimi felsefesi doğrultusunda hazırlandığı uluslararası bir çevrimiçi yarışma platformudur.

Uluslararası STEM Olimpiyatı, STEM ile ilgilenen ancak materyallere ve STEM temelli sorulara erişmekte zorluk çeken öğrenciler için bir Olimpiyattır. Öğrenciler STEM temelli konulara ve sorulara ulaşacak, aynı zamanda uluslararası bir platformda yarışmanın ve ödül almanın heyecanını yaşayacak.

Ek olarak, Uluslararası STEM Olimpiyatı, öğrencilere bir öğrenme kaynağı olarak etkileşimli eğitim portalları sağlar. Öğrenciler, geleneksel öğretim yöntemlerinin yanı sıra teknolojinin de öğrenmelerine nasıl katkıda bulunduğunu görebilecekler.

Kaynak: kalecikkaya.com

 

Related posts

KÖYÜMÜZDEN VEFAT HABERİ

Ümit ÖZKAN

Bayram namazı harman yerinde kılındı

Ümit ÖZKAN

Özkan ve Çetinkaya ailelerine Geçmiş Olsun

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...