17.3 C
Kalecikkaya
17 Temmuz 2024
Kalecikkaya Köyü
Basında KöyümüzGenelHaberlerKalecikkaya

HÜSNÜ GÜNGÖR DEN İŞÇİLERE BEDAVA TRAŞ KAMPANYASI

Fabrikalar faaliyete geçince, çalışacak işçilerin ilk traşlarını bedava yapacak.

Kalecikkaya Köylümüz Berber Hüsnü GÜNGÖR den büyük kampanya.

( KALECİKKAYA HABER ) 2022 yılı Sungurlu İlçemiz için bir fırsat yılı oldu. Var olduğu günden bu güne, özel şahıs teşebbüsleri dışında neredeyse hiçbir sanayi işletmesi olmayan Sungurlu nun yüzü güldü.

 Çorum ilinin nüfus olarak en büyük ilçesi ve Ankara – Samsun oto yolu ilçe merkezinden geçmesine rağmen sanayi işletmeleri bakımından hiç pay alamamış, hatta son dönemlerde işsizlik ve göç konusu sık sık gündeme gelmekte idi.

Ağustos 2018 tarihinde Muhsin DERE ismi Sungurlu için bir umut ışığı oldu. Bakan Yardımcısının Sungurlu lu olması bir avantajdı.

Sungurlunun kalkınması, en azından bir organize sanayi bölgesinin faaliyete geçmesi için arayışa giren  Sungurlu nun ileri gelenleri, iş adamları, siyasetçileri, meslek odaları ve sivil toplum gönüllüleri sık sık Muhsin DERE yi ziyaret ederek projelerini tartışmaya başladılar.

Bu gayretler meyvesini vermeye başladı. Sungurlu Organize Sanayi yapım işleri hızlandı. Bu arada gelen müjdeli haber tüm Sungurlu yu sevince boğdu.

Ülkemizin son yıllarda büyük başarı gösterdiği ve önemli yatırımlarla mesafe kat ettiği Yerli ve Milli Savunma Sanayi alanında Sungurlu Organize Sanayi büyük bir yatırım aldı.

Sungurlu ilçesinde kurulacak barut, fişek ve kapsül üretim tesislerinin Türkiye’de tek seferde temeli atılan en büyük savunma sanayisi yatırımı olacak ve  bütün fabrikalar tamamlandığında 2 bin 500 kişi istihdam edilecek.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) AŞ koordinatörlüğünde Çorum Sungurlu OSB’de kurulacak alanda, Nitrogliserin, Nitroselüloz ve Küresel Barut Üretim Tesisleri, Fişek Üretim Tesisi ve Kapsül Üretim Tesisi bulunacak.

13 Ağustos 2022 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle katıldığı açılış töreninde savunma sanayisinde hizmet verecek 5 fabrikanın temeli atıldı.

“Barut, barutun ham maddesi nitrogliserin ve nitroselüloz, fişek ile kapsül fabrikalarından oluşacak tesis 6 milyar liralık yatırım tutarına sahip.

Temel atma töreni ile birlikte Sungurlu da yediden yetmişe herkes bayram havası yaşadı.

Bütün bu gelişmeleri yakından takip eden ve Sosyal medya da sungurlu adına gündem oluşturan bir isim ise Berber Hüsnü GÜNGÖR oldu.

Sungurlunun Sosyal Medya fenomeni olan Hüsnü GÜNGÖR aynı zamanda Erkek kuaförü olarak mesleğine devam etmektedir.

Aslen Alaca Kalecikkaya Köyü nüfusuna kayıtlı olan Hüsnü GÜNGÖR, Sungurluya yerleşmiş ve burada esnaflık yapmaktadır. 40 yılı aşkın zamandır Sungurlu da esnaflık yapan ve gönüllü olarak ailesi ile birlikte sosyal faaliyetlerle tanınan Hüsnü GÜNGÖR 2020 yılında sağlık çalışanlarına yönelik ücretsiz traş kampanyası yapmıştı.

Ay haber Basın kartına sahip olan Hüsnü GÜNGÖR Savunma Sanayi işletmelerinin temel atma törenini de yakından takip ederek SUNGURLU İÇİN MİLAT başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Bu yazısında, temeli atılan Savunma Sanayi işletmelerinin faaliyete başlaması ile birlikte fabrikalarda çalışmaya başlayan  işçilerin tamamının  ilk traşlarını, bir defaya mahsus, kendi dükkanında, kendi koltuğunda ücretsiz yapacağını duyurdu.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak, Sungurlu ilçemize yapılan, insanımızın, çocuklarımızın, geleceğimizin teminatı olacak bu büyük yatırımın karşılığında, bizlerde karınca kararınca minnettarlığımızı göstermeliyiz, ben şahsım olarak elimden bu iş geliyor. Örnek olması bakımından böyle bir uygulama yapmaya karar verdim, dedi.

Bu hassas ve duyarlı, örnek teşkil eden davranışından dolayı köylümüz, Sungurlu esnafı, Sungurlu halkından olan STARMEN KUAFÖR Hüsnü GÜNGÖR ü tebrik ederiz.

Related posts

Kırım dan Göç yolu anlatımları 3

Ümit ÖZKAN

İŞRAK veya KUŞLUK (DUHA) NAMAZI

Ümit ÖZKAN

Köylülerimizden Yaşar ÖZKAN vefat etti.

Ümit ÖZKAN

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...