29.2 C
Kalecikkaya
17 Temmuz 2024
Kalecikkaya Köyü
Köşe Yazıları

Köylümüz, Sur Gazisi Bahaddin SEÇGİN in yeni köşe yazısı.

HDP’li milletvekili PKK’lı Remziye Tosun 10 yıl hapis cezası almış.
Onun Hakkında ki görüşüm nettir. Kasım 2019’da kitabımda bu durumu ismini belirtmeden yazmıştım.
“Her ne kadar PKK ve HDP, “Sur’da asker yıkım yapıyor, orantısız güç kullanıyor.” şeklinde propaganda yapsa ve bu yönde kamuoyunu etkilemeye çalışsa da avantajsız durumda bulunan her zaman Türk askeri ve Türk polisi olmuştur.

Onlar medyada bu algıyı güçlendirdikçe biz Sur’da daha fazla şehit ve gazi verdik. Bu da bir gerçektir. Burada Sur’da gazi olmuş bir subay olarak bazı konulara değinmek istiyorum.
Büyük devletler terör örgütlerinin yaptıkları propagandalardan ve teröristlerin medyada yarattığı algıdan etkilenmez, etkilenmemelidir.

O dönem hendek operasyonları döneminde özellikle PKK ve HDP’ye yakın yayın organları medyada, “Sur’da siviller var, siviller öldürülüyor, asker orantısız güç kullanıyor.” gibi bir algı yarattı. Sanırım siyasi irade üzerinde bu algı bir miktar etkili oldu. Özellikle Sur’da sivil falan yoktu.

Varsa dahi teröristlerce esir tutulan birkaç kişiden ibaretti. “PKK beni esir almıştı” diye teslim olanların çoğu (hepsi diyemem) teröristti ve kaç askerimizi şehit ettiklerini kimse bilemez. PKK’lılar Sur’da sıkıştıkça birer ikişer teslim oluyor, bir de PKK bizi içeride esir
tutuyordu diyorlardı.

Çok açıktır ki bu bir yalandır ve kendini kurtarmak amaçlı söylenmiştir. Bu teslim olanlar PKK’lı teröristten başka bir şey değildi. Size bu söylediğimi destekleyen bir örnek daha vereyim, “Üççocuğum var, Sur’da asker her yeri bombalıyor, korkuyoruz, açız ve öleceğiz burada.” diyen bir kadın Sur’da teslim olduktan sonraki dönemde HDP’den milletvekili adayı olmaya hazırlanıyordu.

Yanındaki 3 tane çocuğunu da PKK’nın amaçlarına hizmet ettiren bir hainden başka bir şey değildi. Haberlerde o kadını görünce neredeyse sinir krizi geçirecektim. Kaç askerimizi şehit etmişti acaba? “
#HendeklerdeVurulduk Sayfa.79
Remziye Tosun PKK’lı bir teröristtir. Yargının kararını doğru buluyorum..

Yine görüyorum ki medyada HDP ve PKK’nın propagandası halen güçlü.
Bu kadının işlediği suçlar sabit iken hala “Remziye Tosun Kürt diye ceza aldı” veya “Kadınları Susturamazsınız” ya da “Faşizme direniş” vs diye yazılıyor.
Geçin bunları biz öldük, sakat kaldık Remziye Teröristtir.

PKK’nın partisi HDP

ETA’nın partisi Batasuna gibi kapatılmalıdır.

Batasuna’nın kapatılmasına Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi olur vermiştir.
Avrupa ve batı Türkiye’ye yanlı davranmakta terör örgütü PKK’nın partisi HDP’ye müsamaha göstermemizi beklemektedir.

**Şunu da unutmayın: Türk devleti kimi zaman görmüyormuş gibi yapar, müsamaha gösterir. Fakat kimin ne olduğunu iyi bilir, Türk milletinin vatansever evlatları herşeyi iyi takip eder.
Sonunda bir ağırlık çöker, Türk milletinin gücü eziverir!  12.09.2020

 

Related posts

Babaya Özlem

Prof. Dr. Ahmet Güngör

Avukatlar Gününüz Kutlu Olsun

Hüseyin Seçgin

Şehir Dervişine Notlar / Düşünce Yazıları-2

Bahaddin Seçgin

Yorum Gönder

Captcha Plus loading...